W sobotę mam jeden ze swoich regularnych warsztatów Tai Chi w Londynie.

Prowadzę różne rodzaje warsztatów, ten sobotni jest formą trzygodzinnej pracy indywidualnej, w małych grupach. Jest to, pewien rodzaj lekcji, konsultacji indywidualnych. Na których, poprawiam ewentualne błedy, radzę i pokazuję jak z nimi pracować na regularnych, tygodniowych zajęciach i pomagam każdemu z uczestników ukierunkować praktykę indywidualną tak, żeby była bardziej efektywna.

Pracujemy na tego rodzaju warsztatach na różnym poziomie zaawansowania i z różnymi tematami pracy. Jest to rodzaj pracy, który jest dostosowany do indywidualnego poziomu uczestników.

Przerabiamy też, tematy, na które, na normalnych, tygodniowych zajęciach jest za mało czasu, a trzeba im poświęcić więcej uwagi. Jak na przykład, indywidualna praca nad równowagą struktury ciała w pozycjach i w ruchu. Czy ćwiczenie praktycznych zastosowań (aplikacji) technik, pod kątem rozumienia sensu ruchów formy i umiejętności ich modyfikacji do wymagań sytuacji w jakiej się je stosuje. Także, w  celu opanowania ich na naprawdę, efektywnym, dobrym, poziomie.

Tai Chi jest umiejętnością praktyczną. I jak w starym, dobrym rzemiośle, nie wystarczy wiedzieć, jak coś się robi, ale trzeba umieć zastosować tą wiedzę w praktyce. A to wymaga sporo treningu.

Takie, trzygodzinne warsztaty, połączone z indywidualną pracą, są pod tym względem bardzo efektywne. Jednocześnie, łatwiej dla wielu ludzi dostępne czasowo niż dłuższe warsztaty. Dłuższe dwudniowe (weekendowe) i jeszcze dłuższe, bardziej intensywne warsztaty, też prowadzę regularnie, napiszę o nich jeszcze w przyszłości.

Film z krótkich, trzygodzinnych, warsztatów jakie prowadzę regularnie w mojej szkole, w Londynie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s