Na warsztatach często nawiązuję do książki Chen Wei Minga Tai Chi Chuan Ta Wen Pytania i Odpowiedzi na temat Tai Chi Chuan.

Bardzo polecam tą książkę, jest dostępna w Języku Angielskim w tłumaczeniu Roberta Smith’a. To tłumaczenie można znaleźć na Amazonie, na przykład.

Innym źródłem, również w Języku Angielskim, jest bardzo ciekawy blog Paul’a Brennan’a, Brennan Translation, na WordPressie, gdzie można znaleźć tłumaczenie Ta Wen, jak również wiele innych ciekawych książek o tematyce Tai Chi i innych stylów.

Link do Ta Wen na blogu Brennan Translation możecie znaleźć tutaj:

https://brennantranslation.wordpress.com/2012/10/27/answering-questions-about-taiji-taiji-da-wen/

Książkę Chen Wei Ming’a Ta Wen dobrze jest czytać wielokrotnie równolegle z praktyką Tai Chi. I często do niej wracać na różnych poziomach zaawansowania. Nie tylko jest bardzo dobrą inspiracją do praktyki ale też możecie w niej znaleźć wiele odniesień do tematów z którymi pracujemy na naszych warsztatach.

Chen Wei Ming uczeń Yang Cheng Fu, to bardzo ważna postać w historii rozwoju Tai Chi. Jeśli ktoś uczestniczył w seminarium z mistrzem Ming Wong C.Y. w Bratysławie przed kilku laty to, być może pamiętacie, że Ming mówił o Chen Wei Ming’u i jego książce na jednym z wykładów i pokazywał cytat z oryginału tej książki w swojej książce o formie Ojca.

Ciekawa historia dobrze ilustrująca to, o czym mówię często na naszych warsztatach, zasady Tai Chi odzwierciedlają prawa natury i dlatego mają uniwersalny charakter. I praca nad ich efektywną realizacją tworzy wysoki poziom jakości ruchu. Nie są wyłączną własnością jednego stylu, mistrza i jego następców, czy systemu. Są fundamentem dobrej jakości indywidualnej interpretacji ruchu osoby ćwiczącej niezależnie od systemu jaki uprawia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s