Nasze warsztaty online przebiegają bardzo dobrze i już zbliżamy się do terminu trzeciego z nich, 16 Maja 2021, w najbliższą niedzielę.

Z czym będziemy pracować? Jakie bedą główne tematy warsztatu?

Jak wiecie z dotychczasowych doświadczeń z naszej wspólnej pracy, zawsze cenię sobie wysoką jakość umiejętności, dobre, solidne rzemiosło, które jest fundamentem efektywnego działania i dobrej sztuki. I dlatego też, jednym z głównych wątków mojej metodyki uczenia i praktyki jest dążenie do rozumienia sensu tego co i jak się robi na treningu.

„Jeśli rozumiesz jedną technikę, znasz i umiesz użyć tą jedną technikę.
Jeśli rozumiesz koncepcję systemu, znasz i umiesz zastosować niegraniczoną ilość technik.”

W tym kierunku będziemy też pracować w najbliższą niedzielę.
Oprócz zasady równowagi proporcji przeciwieństw sił Yin Yang (równowagi Tai Chi), najważniejszą koncepcją Tai Chi jest „Trzynaście podstawowych metod emisji siły”, Chang San Fenga,
„Osiem Bram i Pięć kroków”.
Wszystkie techniki Tai Chi, tworzące formy pustych dłoni, szermierki, a także wszystkie metody pracy z partnerem, jak Tuishou, Ta lu, i zastosowania technik, są aplikacjami tej koncepcji trzynastu metod.

Na warsztacie będziemy zajmować się rozwijaniem i wykorzystaniem umiejętności Ting jin, czucia energii ruchu w celu rozumienia przez praktyczne doświadczenie sposobów łączenia się sił trzynastu metod w jedną spójną akcję w wykonywanej technice.
„Osiem bram i Pięć Kroków” nigdy nie występują oddzielnie jako pojedyncze sposoby emisji siły, zawsze, nawet w najprostszych ruchach są ze sobą powiązane tak, jak cieńsze linki splatają się razem spiralnie w grubszą, o wiele mocniejszą linę. Tworząc w ten sposób spójną całość. W ten sposób budujemy emisję siły wewnętrznej w Tai Chi.
Będziemy z tym tematem pracować na przykładach formy Ojca, form pustych dłoni i technik szermierki.

Jak zawsze będę też wam doradzał z czym konkretnie pracować indywidualnie.
Będziemy też pracować dalej z tematem wykorzystania różnych metod pracy z oddechem do rozwijania jakości naszego Tai Chi i zastosowań metod oddechu do tworzenia i przywracania równowagi emocjonalnej i zachowania zdolności efektywnego działania również w sytuacjach silnego stresu.
Cieszę się z kolejnej możliwości naszej wspólnej pracy, do zobaczenia w niedzielę,

Tomasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s