„Gorące” lato i jubileusze

Nie miałem ostatnio czasu na pisanie na blogu. Lato jest dla mnie okresem bardzo intensywnej pracy, związanej z prowadzeniem zajęć.

A to lato było i jest jeszcze „gorące”, i w sensie pracy i temperatur jakie mieliśmy ten rok na Kopcu i na moim kursie w Austrii. Kiedy w Austrii wracałem samochodem na lotnisko, elektroniczny termometr na jednym z banków pokazywał 42 stopnie w cieniu, w pierwszym dniu września, nieźle;)

Na Kopcu, w Pradze przez pierwszy tydzień było podobnie, gorąco i ani kropli deszczu.

W drugim tygodniu, warsztatów szermierki trochę lepiej.

Na szczęście w domu, w Londynie, normalne lato z normalnymi temperaturami. Da się oddychać.

A pod względem pracy, bardzo intensywnie. Najpierw dwutygodniowy, międzynarodowy obóz letni w lipcu, z zaawansowanymi praktykami Tai Chi z naszej szkoły.

Późnie,j również w lipcu, prowadziłem tygodniowy warsztat w Szkocji, na spotkaniach Tai Chi Caledonia. To pierwszy z jublileuszy o których piszę w tytule tego wpisu.

Trochę już o tym pisałem, w tym roku mieliśmy jubileusz 20 lat Tai Chi Caledonia i 20 lat The Taijiquan & Qigong Federation for Europe. Z tej okazji w Caledonii odbyło się też forum tej organizacji.

Potem, krótka przerwa w domu, wypełniona pracą nad przygotowaniem kolejnych warsztatów i Zlaty Kopiec, w Pradze. Zlaty Kopiec to, geograficzna nazwa miejsca niedaleko Pragi czeskiej, gdzie od wielu lat odbywają się letnie obozy mojej szkoły.

Pierwszy tydzień dla grupy zaawansowanej, a drugi tydzień szermierka Tai Chi dla najbardziej zaawasnowanych praktyków z naszej szkoły.

Film ilustrujący ten artykuł jest z tegorocznego warsztatu szermierki.

Po powrocie, trzy dni w domu i lot do Austrii do centrum edukacyjnego Bacopa, gdzie prowadziłem specjalistyczne warsztaty uczące metod pracy z równowagą strukury, zakorzenieniem, prawidłową postawą i jej wpływem na jakość ruchu i oddechu.

A w tym tygodniu mamy już, kolejne, czwarte, międzynarodowe spotkania Push hands (Tuishou) w Pradze. http://www.push-hands.cz/

Potem chwila pracy w domu i prowadzenie regularnych zajęć w Londynie. A na początku października, mam kolejny warsztat i pokaz z okazji następnego jubileuszu. Tym razem 25 lat Tai Chi Union for Great Britain. Największa organizacja Tai Chi w Zjednoczonym Królestwie (UK), zrzeszająca instruktorów, szkoły i praktyków Tai Chi.

Jubileusze jeszcze nie wszystkie, dochodzi do tego jeszcze parę moich własnych, ale intensywne lato się skończy i wracam do normalnego rytmu pracy. Będę miał też trochę więcej czasu na pisanie blogu. Napiszę dokładniej jak przebiegała praca w lecie i może trochę o moich tegorocznych i przyszłorocznych jubileuszach:) A także o innych rzeczach. Pomysłów mam sporo, czekam tylko na chwilę wolnego czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s