Jak co roku, lato jest dla mnie okresem intensywnej pracy związanej z uczeniem Tai Chi. Za kilka dni rozpoczynam dwutygodniowy kurs letni z zaawansowanymi praktykami naszej szkoły.

A od 17 lipca do 24 lipca jestem zaproszony do prowadzenia warsztatów w czasie międzystylowych spotkań Tai Chi Caledonia 2015.

Spotkania Tai Chi Caledonia odbywają się w Szkocji od dwudzestu lat. Uczestniczą w nich praktycy Tai Chi z wielu krajów i z różnych stylów.

Jest to okazja do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów i wspólnego ćwiczenia Tuishou z przedstawicielami innych szkół Tai Chi. Równolegle zaproszeni nauczyciele prowadzą warsztaty prezentujące ich metody pracy. Uczestnicy spotkań mogą w czasie warsztatów poznać praktycznie interesujące ich tematy.

W tym roku organizatorzy obiecują specjalny program związany z połączonym jubileuszem dwudziestolecia Tai Chi Caledonia i dwudziestolecia The Taijiquan & Qigong Federation for Europe. W czasie spotkań odbędzie się również tegoroczne forum Federacji.

W tegorocznych spotkaniach Tai Caledonia będę prowadził dwa warsztaty. Jeden w czasie weekendu, tematem będzie Nei gong, praca wewntęrzna w Tai Chi.

Drugi, w ciągu tygodnia, będzie poświęcony pracy z koncepcją „13 Fundamentalnych Form Tai Chi” i ich zastosowań w praktyce indywidualnej form Tai Chi, w pracy z partnerem w tuishou i aplikacjach. Oraz wykorzystaniu koncepcji trzynastu form w rozwijaniu timingu, koorydynacji i świadomości ruchu, w pracy z równowagą struktury ciała i prawidłowej emisji siły. O przebiegu tegorocznych spotkań napiszę na blogu w lipcu.

I jeszcze kilka linków:

Link do strony Tai Chi Caledonia:

http://www.taichicaledonia.com

Tu możecie znaleźć informacje o zaproszonych w tym roku instruktorach:

http://www.taichicaledonia.com/programme/instructors-2015/

Program weekendowych warsztatów:

http://www.taichicaledonia.com/programme/weekend-2015/

i program warsztatów odbywających się w ciągu tygodnia:

http://www.taichicaledonia.com/programme/week-2015/

Film promujący spotkania Tai Chi Caledonia, do którego link wykorzystałem w tym poście, zrobiony został przez Nielsa Kluga organizatora podobnych spotkań Tai Chi w Hanowerze.

Głównym organizatorem spotkań Tai Chi Caledonia jest Ronnie Robinson.

2 myśli na temat “Tai Chi Caledonia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s